Reklama

"O skutecznym rad sposobie" czyli pierwsza taka konferencja w Łęcznej

Opublikowano:
Autor:

"O skutecznym rad sposobie" czyli pierwsza taka konferencja w Łęcznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwsza w Łęcznej Konferencja Naukowo-Metodyczna przyciągnęła tłumy nauczycieli. Jej temat: "Jak skutecznie kształcić współczesnych uczniów?" okazał się na tyle nośny, że chętnych do odkrycia sposobu na dotarcie z wiedzą do ucznia nie brakowało. Nie zabrakło też prelegentów z trzech lubelskich uczelni i nie tylko.

Bolączką współczesnej szkoły jest praca z uczniem, a konkretnie to, jak zainteresować go przekazywanymi treściami. Dzisiejszy uczeń żyje w świecie multimediów i nie wyobraża sobie, aby mogło być inaczej, także w szkole. Wykładowcy mówili więc, jakie kompetencje warto rozwijać u uczniów, by mieli z nich korzyść w przyszłości, a także o budowaniu pozytywnej atmosfery w klasie jako niezbędnym elemencie efektywnego kształcenia.

  Ciekawym uzupełnieniem były doświadczenia szkoły pracującej metodą Marii Montessori. Zaprezentowano też innowacje, takie jak "Kwadrans filozoficznych dociekań". Nauczyciele mogli też poćwiczyć swoje kompetencje cyfrowe, uczestnicząc w quizie internetowym. 

Patronat nad wydarzeniem objęło Kuratorium Oświaty, Politechnika Lubelska, Starostwo Powiatowe w Łęcznej i Gmina Łęczna, partnerem wydarzenia został Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A.

(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Marzena Olędzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE