Reklama

O tym rapuje Imigrand (wideo)

Opublikowano:
Autor:

O tym rapuje Imigrand (wideo) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Wyjechać z osiedla chcę, by robić flotę, a w Londynie tęsknię za ławką pod blokiem..." – rapuje Wojciech "Imigrand" Kamiński w utworze "Uciec stąd".

 "Myślę, gdzie pójdę i gdzie chodzić przestać/ w tym mieście, co nie ma gdzie się rozerwać/ Starzy znajomi są tylko na cześć, choć kiedyś przegadana każda przerwa. Niektórych sąsiadów widzę pierwszy dzień, a podobno mieszkają już tutaj pięć lat" - kontynuuje  21-letni łęcznianin. Obserwacje młodego rapera są z pewnością zbieżne z odczuciami wielu mieszkańców naszego miasta.

Imigrand postanowił je przelać na papier. Utwór "Uciec stąd" znalazł się na wydanym wiosną albumie Imigranda "777", dzięki któremu raper chce wypłynąć na szersze wody. O jego albumie pisały ogólnopolskie portale poświęcone hip-hopowi.

Nazwa albumu „777” nie jest przypadkowa. Za trzema siódemkami kryje się złożona symbolika. Pierwszym znaczeniem „777” jest szczęście i moc, cyfra „7” sama w sobie symbolizuje szczęście, a zestawienie trzech takich cyfr oznaczać ma również powodzenie, świadomość siebie i swojej wewnętrznej wiedzy, oraz wewnętrzny spokój. „777” to również fortuna, bo pod takim właśnie znakiem możemy wygrać największą ilość pieniędzy na automatach. Na koniec, trzecia, ostatnia odsłona „777” to suma dodanych do siebie liczb, 7+7+7=21, czyli wiek, w którym Imigrand wydaje płytę. Album dostępny jest na tej stronie - LINK.

W serwisie YouTube możemy znaleźć także inny klip z tej płyty, który powstał do piosenki "Za lajk", w którym Wojciech Kamiński rapuje o uzależnieniu jego rówieśników od mediów społecznościowych.

Teledysk kręcony był na parkingu przy hurtowni na Pasterniku w Łęcznej. Przedstawiona jest tam metaforyczna walka uliczna.

- W momencie, gdy nokautuję gościa, cieszę się z wygranej walki na śmierć i życie, nikt tego nie zauważa, bo znajomi robią sobie tylko zdjęcia. W tym utworze chcę pokazać, jak technologia negatywnie wpływa na relacje międzyludzkie, sprawia, że ludzie się o siebie oddalają – mówi Wojciech Kamiński.

Obecnie Imigrand studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Jednak każdą wolną chwilę poświęca muzyce. Jest zapraszany na duże imprezy, np. studenckie juwenalia. Ostatnio dzięki głosom internautów wystąpił na festiwalu hip-hopowym w Opolu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE