Reklama

Obłęd z wypalaniem traw

Opublikowano:
Autor:

Obłęd z wypalaniem traw - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powierzchnia spalonych nieużytków to w sumie ok. 150 ha. W gaszeniu pożarów brało udział 90 zastępów i 268 ratowników z PSP, 281 zastępów i 1423 ratowników z jednostek OSP działających w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym oraz 121 zastępów i 721 ratowników z pozostałych jednostek OSP. W sumie - 2412 ratowników!

W jakiej fazie jest sezon wypalania nieużytków, procederu zbrodniczego wobec ekosystemu, zagrażającego zdrowiu i życiu ludzi oraz mieniu? - pytamy bryg. Roberta Gruszeckiego, oficera prasowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej.

- W tym roku zaczął się dość wcześnie, bo już 3 stycznia. Do 9 kwietnia mieliśmy 180 podpaleń suchych traw i nieużytków, w tym pojedyncze podpalenia w lasach i pożary słomy w balotach na użytkach rolniczych. Nasiliły się na przełomie marca i kwietnia.

(...)

POZOSTAŁO JESZCZE 80 PROC. TREŚCI

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Jolanta Chwałczyk

na zdjęciu: 9 kwietnia, okolice Białki w gm. Milejów. Spłonęło 10 ha w okolicach Białki. Strażacy gasili pożar od czwartkowego wieczora do godzin porannych w piątek. Mieli dość duże problemy z opanowaniem pożaru, który stawał się zagrożeniem dla lasu

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE