Reklama

Reklama

Obwodnica Łęcznej przebiegnie po nowym śladzie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Obwodnica Łęcznej przebiegnie po nowym śladzie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Co do przebiegu obwodnicy, póki co, wiemy tyle, że to będzie nowy ślad od ekspresówki czy obwodnicy Lublina w kierunku Świdnika z włączeniem do krajówki na poziomie Milejowa i Puchaczowa - mówi Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej. - Koleją jechalibyśmy z Lublina do Dominowa i po nowym śladzie na peron w Łęcznej na wysokości dużego Tesco.

Reklama

- Co do przebiegu obwodnicy, póki co, wiemy tyle, że to będzie nowy ślad od ekspresówki czy obwodnicy Lublina w kierunku Świdnika z włączeniem do krajówki na poziomie Milejowa i Puchaczowa - mówi Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej. - Koleją jechalibyśmy z Lublina do Dominowa i po nowym śladzie na peron w Łęcznej na wysokości dużego Tesco.

Rozpoczęcie budowy obwodnicy planuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w roku 2024. Co z koleją z Łęcznej do Lublina - rozstrzygnąć ma koncepcja Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej. Na razie w komunikacie o wyborze wykonawcy tej koncepcji na temat budowy naszej kolei potraktowano zaledwie jednym zdaniem.

(...)

POZOSTAŁO 77 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE