Reklama

Reklama

Od Świerszczowianek na jesień "Jarzębina czerwona"

Opublikowano:
Autor:

 Od Świerszczowianek na jesień "Jarzębina czerwona" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Śpiewają pięknie, jak to Świerszczowianki, i tęsknie, jak to na jesień. Zresztą oceńcie sami, oglądając teledysk zrealizowany przez Studio Cyców działające w Gminnym Domu Kultury w Cycowie.

Reklama

"Świerszczowianki" to wielopokoleniowy zespół śpiewaczy istniejący od 2007 roku, odznaczony Medalem Pamiątkowym za zasługi dla Województwa Lubelskiego przyznanym śpiewaczkom z Cycowa przez Zarząd Województwa. Kierownikiem artystycznym Świerszczowianek jest Marzenna Karpowicz, dyrektor Gminnego Domu Kultury w Cycowie.  W zespole od siedmiu lat śpiewa wicewójcina Cycowa, Marta Dyszewska, wraz ze swoją młodszą córką.

 "Świerszczowianki" to barwna i śpiewająca wizytówka gm. Cyców.

- Tego lata z powodu pandemii nasz zespół miał przerwę w próbach i występach. Jednakże nasza tęsknota za śpiewem i sobą była tak duża, że nie było innego sposobu jak dobry pomysł, by temu wszystkiemu sprostać. Takim pomysłem okazała się propozycja dyrektor Gminnego Domu Kultury, a zarazem naszej członkini, by zrobić coś w plenerze z oddźwiękiem online... Oczywiście, wszystkie gromko przyklasnęłyśmy temu i odwiedziłyśmy urokliwe miejsce z tzw. duszą, czyli Krainę Rumianków w Holi. Tam też opiekun Studia Cyców, Kamil Rak, pracował z nami nad trzema klipami, z których pierwszym jest utwór "Jarzębina Czerwona", a dwa następne to piękna ludowa piosnka "Skrzypeczki" w wykonaniu naszej młodej solistki Milenki wraz ze wspólnymi refrenami i utwór "Wiejska Dziewczyna" - opowiadają "Świerszczowianki".

Te kolejne dwa klipy - już wkrótce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE