Reklama

Odmowna decyzja dla spalarni odpadów medycznych

Opublikowano:
Autor:

 Odmowna decyzja dla spalarni odpadów medycznych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wójt gminy Milejów wydał odmowną decyzję środowiskową dla spalarni odpadów medycznych, która miała powstać w Antoniowie-Kolonii.

Przypomnijmy, że spalarnię odpadów niebezpiecznych, w tym medycznych, w Kolonii Antoniów planuje wybudować firma NatEko, która 23 marca wystąpiła do wójta gminy Milejów z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy zakładu unieszkodliwiania odpadów.

Chodzi o budowę m. in. specjalnej hali, w której odpady byłyby poddawane unieszkodliwianiu w automatycznie sterowanym i kontrolowanym procesie zgazowania i dopalania w termoreaktorze (według opisu inwestora).

Łęczyński sanepid odmówił wydania opinii w sprawie środowiskowych uwarunkowań takiej inwestycji ze względu na "sprzeczność dokumentów planistycznych".

Kością niezgody od początku był właśnie plan zagospodarowania przestrzennego, gdzie obok zakazu uciążliwych inwestycji podnoszonego przez protestujących mieszkańców, jest zapis "utylizacja odpadów" dla działki, na której miałaby powstać spalarnia.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE