Reklama

Odyniec Kultury dla Mirosława Kozery

Opublikowano:
Autor:

Odyniec Kultury dla Mirosława Kozery  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Statuetka Odyńca i nagrody burmistrza za osiągnięcia w roku 2017 przyznane. 

"Łęczyński Odyniec Kultury" to nagroda burmistrza Łęcznej za osiągnięcia w twórczości artystycznej, upowszechnianiu i ochronie dóbr kultury. W ub. tygodniu została przyznana Mirosławowi Kozerze w dziedzinie muzyki. 

W uzasadnieniu czytamy, że aktywna działalność artystyczna Laureata znacznie wykracza poza jego obowiązki zawodowe, że jest człowiekiem wybitnie wyróżniającym się w muzycznej działalności w społeczności lokalnej: Od momentu podjęcia pracy w roku 1996 zawodowo związany jest z łęczyńską oświatą. Na co dzień pracuje z młodzieżą, rozbudzając zainteresowania i talenty muzyczne. Jest powszechnie znany jako animator kultury muzycznej wśród młodzieży. Łącząc cechy pedagoga, psychologa i artysty potrafi pracować z dziećmi i młodzieżą na wszystkich etapach edukacyjnych, zapewniając im kontakt z "żywą muzyką". Uczy młodzież śpiewu, gry na instrumentach klawiszowych, perkusyjnych i strunowych. Zespoły instrumentalne pod kierunkiem Mirosława Kozery akompaniują solistom i zespołom wokalnym tworząc oprawę muzyczną różnorodnych uroczystości i imprez kulturalno-rozrywkowych w szkole i w środowisku lokalnym. 

Dla wielu młodych wychowanków Mirosława Kozery muzyka stała się dziedziną dalszego rozwoju i kształcenia, a niejednokrotnie sposobem na życie. W swoim dorosłym życiu jego podopieczni zajmują się muzyką, tworzą projekty z nią związane, podejmują studia na kierunkach muzycznych, przejawiają aktywność w różnych sferach muzyki - od klasycznej, jazzowej, po taneczną  jak zespoły "The Ravel", "Defis", "Nipper".

O przyznanie nagrody Mirosławowi Kozerze wnioskowała Szkoła Podstawowa nr 2.

jCH

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE