Reklama

Reklama

Ostatnia tona węgla w 2049 roku - co z Bogdanką?

Opublikowano:
Autor:

Ostatnia tona węgla w 2049 roku - co z Bogdanką? - Zdjęcie główne

Katowice, 25 września. Jak czytamy w komunikacie MAP, zdaniem wiceministra Artura Sobonia (z dokumentem po prawej, po lewej - Dominik Kolorz, szef śląskiej "Solidarności") proces zmian w branży górniczej będzie przebiegał zgodnie z polityką Unii Europejskiej, uwzględniając wszelkie jej realia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnia tona węgla zostanie wydobyta w Polsce w 2049 roku - zakłada porozumienie w sprawie transformacji i przyszłości górnictwa zawarte 25 września w Katowicach.

Reklama

Podpisane zostało przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Regionu Śląsko-Dąbrowskiego i stronę rządową reprezentowaną przez wiceministra Artura Sobonia, pełnomocnika rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Negocjacje trwały od wtorku do piątku. Dotyczyły zasad i tempa transformacji, w tym terminów likwidacji kolejnych kopalń. 

Model niemiecki 

O komentarz na temat podpisanego porozumienia poprosiliśmy Antoniego Pasiecznego, przewodniczącego NSZZ "Solidarność" w Bogdance, który uczestniczył w rozmowach poprzedzających podpisanie dokumentu.   

(...)

POZOSTAŁO 74 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE