Reklama

Oszukał staruszkę

Opublikowano:
Autor:

Oszukał staruszkę  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Jestem pracownikiem gminy, przyszedłem poinformować, że pani zmarłemu mężowi niesłusznie został pobrany podatek w kwocie 28 tysięcy zł. Zostanie zwrócony, ale najpierw poproszę o dwa tysiące zł opłaty manipulacyjnej" – taką informację przekazał 83-letniej kobiecie mężczyzna, który wcale nie jest urzędnikiem.

Oszust zapukał do domu starszej kobiety około godz. 13 w środę. Mieszkanka gminy Spiczyn uzbierała 500 zł gotówki i przekazała nieznajomemu, a potem słuch po nim zaginął. Teraz oszusta poszukują policjanci.

- Aby nie stać się ofiarą tego typu przestępstwa pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych. W takich sytuacjach możemy potwierdzić tożsamość poprzez telefoniczny kontakt z instytucją na jaka się nieznajomi powołują – mówi sierż. sztab. Magdalena Krasna, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

I przypomina: - Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Dlatego też niezwykle ważne jest przekazywanie wiedzy osobom starszym na temat istniejących zagrożeń, aby świadomie mogły reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE