Reklama

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa zgłosił się do szpitala w Łęcznej [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa zgłosił się do szpitala w Łęcznej [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dopiero co wrócił z Niemiec, miał katar, kaszel i niewielką gorączkę. Znane są już wyniki badań 36-letniego mieszkańca powiatu łęczyńskiego, który miał podejrzenie koronawirusa.

Aktualizacja, 9 marca, godz. 16

36-latek, który został wczoraj w nocy przewieziony z Łęcznej specjalnym transportem do oddziału zakaźnego w Lublinie nie jest zakażony koronawirusem.

- Wynik badań mężczyzny jest negatywny - poinfiormował dyrektor łęczyńskiego szpitala Krzysztfor Bojarski. 

Przypomnijmy:

W niedzielę po godz. 22 do ambulatorium szpitala w Łęcznej zgłosił się 36-letni mężczyzna, który przyjechał właśnie z Niemiec.

- Wywiad epidemiologiczny był dodatni, bo mężczyzna przyjechał z miejsca, gdzie występowały zakażenia koronawirusem i miał objawy infekcji górnych dróg oddechowych. Infekcja była jednak niewielka. Mężczyzna miał niedużą gorączkę, trochę kataru i kaszlu – informuje Krzysztof Bojarski, dyrektor szpitala w Łęcznej.

W łęczyńskim szpitalu nie ma oddziału zakaźnego. Procedury wprowadzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia i wojewodę nakładają na łęczyński szpital obowiązek zabezpieczenia pacjenta z podejrzeniem koronawirusa i przekazania go do oddziału chorób zakaźnych szpitala w Lublinie.

I tak się stało. Mieszkaniec powiatu łęczyńskiego został przewieziony do Lublina. - Powiadomiliśmy sanepid i zadzwoniliśmy po specjalny transport. Pacjent trafił na oddział zakaźny SPSK nr 1 w Lublinie przy ul. Staszica. Tam pobrano próbkę na obecność koronawirusa. Dzisiaj około godz. 15-16 będziemy mieli wynik – mówi dyrektor Bojarski.

Listę pacjentów, którzy przebywali w ambulatorium w tym samym czasie, co 36-latek szpital przesłał do sanepidu. Pielęgniarka i lekarz, którzy byli wczoraj na dyżurze zostali poddani kwarantannie domowej. Czekają na wynik badania.

Dyrektor apeluje do mieszkańców: - Jeśli ktoś odczuwa łagodne objawy, nie wymagające interwencji medycznej powinien w pierwszej kolejności dzwonić do sanepidu lub zgłosić się bezpośrednio do szpitala zakaźnego. Może też pomóc domowa kwarantanna Przychodzenie do szpitala naraża innych pacjentów. Ponadto, gdyby wynik był pozytywny, musiałbym wyłączyć lekarza z pracy na 14 dni.

Po wizycie 36-latka ambulatorium zostało zamknięte na całą noc, a także poddane dezynfekcji.

W łęczyńskim szpitalu są wydzielone miejsca przeznaczone na izolowanie pacjentów z koronawirusem. W izolatkach mogą czekać na transport do oddziału zakaźnego.

Na SOR w Łęcznej są wysegregowane dwa wejścia. Jedno jest specjalne dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Wchodzą oni oddzielnymi drzwiami (po lewej).

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łęcznej jest czynna w dni robocze w godz. 7.30–15, tel. 81 752 41 40  lub 81 7523167. Dostępny jest też całodobowy telefon alarmowy 501 552 018.

Obecnie w województwie lubelskim hospitalizowanych jest pięciu pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

(...)

O znikających maseczkach przeciwpyłowych w Bogdance  więcej o tym, jak koronawirus wpłynął na życie mieszkańców naszego powiatu w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 10 marca w Twoim punkcie sprzedaży!

 

KK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE