Reklama

Padły ryby i ptaki w Spiczynie. Mogły zostać otrute!

Opublikowano:
Autor:

Padły ryby i ptaki w Spiczynie. Mogły zostać otrute! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Śnięte ryby w stawie w Kijanach i padłe ptaki drapieżne w Ziółkowie - co było przyczyną pomoru zwierząt i czy przyczynił się do nich człowiek?  

Same duże ryby!

Jan Wójcik z Kijan, wspólnie z synem Markiem od pięciu lat hodowali ryby w stawie niedaleko domu. Pilnowali i doglądali hodowli, a wpuszczane ryby dokarmiali ziarnami pszenicy. Przez ten czas wyrosły im całkiem spore okazy. Pan Jan znalazł je martwe tuż przed samymi świętami.

- Wyginęły mi wszystkie ryby, i to nie małe, takie duże po 4-5 kg. Poszedłem nad staw i wszystkie pływały po brzegu już śnięte, nieżywe. Amury, karpie, tołpygi - cały staw martwych ryb... - mówi właściciel. - To niemożliwe, żeby po prostu posnęły. Nie było ani dużego mrozu, ani oblodzenia, żeby zabrakło im tlenu.

Parę dni później internet obiegła informacja o martwych ptakach drapieżnych znalezionych w okolicach Spiczyna. Zewnętrzne oznaki wskazywały, że ptaki mogły zostać otrute. Działacze Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt zajmującej się zwalczaniem przejawów okrucieństwa wobec zwierząt apelowali o zgłaszanie przypadków znalezienia padłych zwierząt na terenie gminy. Właściciele stawu odpowiedzieli na apel fundacji, prosząc o pomoc w rozwiązaniu zagadkowej śmierci zwierząt. O problemie powiadomili też naszą redakcję. Podejrzewają, że ptaki mogły zatruć się zanieczyszczoną wodą w stawie, albo padliną zatrutych ryb. 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

MS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE