Reklama

Pałac w Kijanach znów idzie pod młotek

Opublikowano:
Autor:

Pałac w Kijanach znów idzie pod młotek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości KIJANY: 6,5 mln zł - tyle chce fundacja Think Tank za XIX-wieczny Pałac Sonnenbergów w Kijanach. Jest to cena za budynek i park w pakiecie z projektem biznesu polegającego na utworzeniu w tym miejscu nowoczesnego obiektu edukacyjno-rozrywkowego, przenoszącego w czasy króla Jana III Sobieskiego. 

Na razie nie porozmawiamy z królem

Przypomnijmy: w kwietniu ubiegłego roku fundacja Think Tank z Zawieprzyc kupiła za 3,33 mln zł od Starostwa Powiatowego w Łęcznej pałac w Kijanach (powiat łęczyński). Pomysł na jego przeznaczenie był ambitny.

Fundacja uzyskała bowiem 12,4 mln zł dofinansowania z Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na gruntowny remont pałacu i stworzenie w nim Centrum Edukacji Historycznej na wzór popularnych obiektów, takich jak Muzeum Powstania Warszawskiego czy Centrum Nauki Kopernik.

W muzeum, dzięki nowoczesnym technologiom, zwiedzający mieli przenieść się do czasów Jana III Sobieskiego, a nawet urządzić sobie pogawędkę z hologramem króla. Miała być to kolejna po Bałtowie czy Magicznych Ogrodach hitowa atrakcja turystyczna dla rodzin z dziećmi. Najmłodszych miały przyciągać m.in. makiety modelarskie z hologramami opowiadającymi na kształt "Gwiezdnych wojen" o zdarzeniach z epoki króla Jana III Sobieskiego. Wszyscy mogliby tutaj kierować wielkimi bitwami XVII wieku. Przeniesienie się do tego okresu miał umożliwiać specjalny "wehikuł czasu".

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE