Reklama

Pensja wójta blisko dwa tysiące w dół

Opublikowano:
Autor:

Pensja wójta blisko dwa tysiące w dół - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To było drugie podejście do obniżenia pensji wójta Puchaczowa zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja br. w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych.

Jak pisaliśmy we "Wspólnocie" trzy tygodnie temu, w Puchaczowie  projekt uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia wójta gotowy był na sesję 28 czerwca. Ponieważ radni – co podkreślali w rozmowie z nami - wcześniej go nie widzieli i zostali postawieni przed faktem dokonanym nie mając okazji się z tym projektem zapoznać - wniosek o wprowadzenie uchwały do porządku obrad został odrzucony. U nas wójt ma wszystkie stawki maksymalne – komentował jeden z radnych. Co podkreślał wójt, jego zarobki - choć najwyższe w powiecie - były porównywalne do stawek innych naszych samorządowców, podczas gdy do niedawna Puchaczów miał największy budżet w województwie jeśli chodzi o inwestycje i wydatki na jednego mieszkańca. 

W miniony piątek, na sesji 20 lipca, radni ustalili nową wysokość wynagrodzenia wójta. Składa się na nie: wynagrodzenie zasadnicze – 4,7 tys. zł (było 5,9 tys. zł), dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego - 940 zł (bez zmian), dodatek  funkcyjny - 1,9 tys. zł (bez zmian), dodatek specjalny w wysokości 40% łącznie z wynagrodzeniem zasadniczym i dodatkiem funkcyjnym - 2.6 tys. zł  (z 3,1 tys. zł).

W efekcie od 1 lipca wójt Puchaczowa zarabia mniej o łączną kwotę 1920 zł brutto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE