Reklama

Pluszaków nie ma, ale zza przyłbic widać uśmiech pań

Opublikowano:
Autor:

 Pluszaków nie ma, ale zza przyłbic widać uśmiech pań - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko 17 dzieci uczęszczało do łęczyńskich przedszkoli w czasie pierwszych trzech dni po nowym otwarciu. To niecałe dwa procent wszystkich maluchów z miejskich placówek.

W zerówkach zero dzieci

Od środy, 6 maja, swoje podwoje otworzyły wszystkie cztery miejskie przedszkola w Łęcznej, a także zerówki w dwóch łęczyńskich szkołach podstawowych. Dzieci przyszły jednak tylko do trzech placówek.

Przed otwarciem nauczycielki pytały rodziców i opiekunów, czy przyślą swoje pociechy na zajęcia opiekuńcze. Wszystkich dzieci w miejskich przedszkolach jest 906, wliczając w to oddziały zerówkowe.

Zapisanych było tylko 57 maluchów, a jeszcze w ciągu tygodnia ta liczba zmniejszyła się do 17, co stanowi mniej niż dwa procent wszystkich maluchów. Dla przedszkolaków, którzy zostają w domu nadal prowadzone są zajęcia internetowe.

- Zadeklarowanych mieliśmy początkowo pięcioro dzieci, ale ich rodzice ostatecznie zrezygnowali. Wydaje mi się, że spowodowane jest to tym, że przedłużono zasiłek opiekuńczy [do 24 maja – przyp. KK] i rodzice mogą jeszcze zostać z dziećmi – mówi Katarzyna Gańska, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej – Jesteśmy przygotowane, czekamy na dzieci – dodaje.

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Zdjęcie

Panie z Niepublicznego Przedszkola "Aniołek" w Łęcznej i Kijanach do swoich przyłbic dorobiły śmieszne uszka  

 

Kamil Kulig

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE