Reklama

Pod Bogdanką jak w Japonii

Opublikowano:
Autor:

Pod Bogdanką jak w Japonii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Taki jeden blok pilotażowy pracuje w Japonii, w Europie nie ma takiego eksperymentu - powiedział Krzysztof Tchórzewski, minister energii informując o planach budowy pod Bogdanką bloku energetycznego ze zgazowaniem węgla. 

O inwestycji przy kopalni Bogdanka szef resortu wspomniał 15 listopada podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Energii, odbywającej się w ramach podsumowań dwóch lat pracy rządu PiS.

Mówiąc o inwestycjach w energetyce - tych planowanych wkrótce, ale i w przyszłości - poinformował o pracach przygotowawczych do budowy i uruchomienia w Polsce elektrowni 500 MW ze zgazowaniem węgla przy kopalni Bogdanka.

- Są już przygotowywane założenia techniczno-ekonomiczne pod największy eksperyment energetyczny w Europie, a więc elektrownię 500 MW ze zgazowaniem węgla przy kopalni Bogdanka. Taki jeden blok pilotażowy pracuje w Japonii, w Europie nie ma takiego eksperymentu. My chcemy, żeby węgiel został zgazowany w obiegu zamkniętym i tak wyprodukowany gaz służył wytwarzaniu energii elektrycznej - mówił minister Tchórzewski. 

Jolanta Chwałczyk

(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE