Reklama

Podał się za amerykańskiego żołnierza na misji. Wyłudził 15 tys. zł

Opublikowano:
Autor:

Podał się za amerykańskiego żołnierza na misji. Wyłudził 15 tys. zł  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkanka powiatu łęczyńskiego czekała już na przyjazd poznanego przez Internet rzekomego żołnierza na misji w Egipcie. Okazało się jednak, że to oszust.

Kobieta poznała mężczyznę na jednym z portali internetowych. Podawał się amerykańskiego żołnierza na misji w Egipcie, wdowca i ojca siedmioletniego syna.

Po pewnym czasie wirtualnej znajomości, „żołnierz” obiecał 37-latce, że niedługo przejdzie na emeryturę, weźmie sporo pieniędzy i przeprowadzi się do Polski. Wiarygodność swojej osoby i obietnic potwierdzały nadsyłane zdjęcia w mundurze oraz rozmowa z jego rzekomym synem.

Kiedy  przylot  amerykańskiego żołnierza i jego syna do Polski miał dojść do finału, nagle okazało się, że dziecko trafiło do szpitala i wymaga kosztownego leczenia.

- 37-latka pod presją otrzymywanych niepokojących informacji od żołnierza i rzekomego lekarza, dokonała kilku przelewów na niezbędne lekarstwa. Jednak natłok nagłych zdarzeń losowych, jakie przytrafiały się żołnierzowi, wzbudził czujność kobiety. Ta po sprawdzeniu otrzymanych od niego zdjęć, zorientowała się, że została  naciągnięta. Kobieta straciła łącznie ponad 15 tys. złotych – informuje sierż. szt. Izabela Zięba z komendy w Łęcznej.

Policja przestrzega przed oszustami podającymi się za amerykańskich żołnierzy, biznesmenów lub przedsiębiorców, którzy wzbudzają zaufanie i grają na uczuciach innych, a później pod pretekstem niekorzystnych zdarzeń losowych wyłudzają pieniądze. Pamiętajmy, że w Internecie łatwo stworzyć zupełnie idealną sylwetkę i czułą postać, która w świecie rzeczywistym w ogóle nie istnieje.

for. zdjęcie ilustracyjne 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE