Reklama

Podwyżek dla urzędników nie będzie. Odejdą?

Opublikowano:
Autor:

Podwyżek dla urzędników nie będzie. Odejdą? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niespełna 2,5 tys. zł na rękę wynosi średnie wynagrodzenie w Starostwie Powiatowym w Łęcznej. - Dajcie urzędnikom podwyżkę, bo odejdą - apelował opozycyjny radny Andrzej Kanaszewski. Na razie jednak płace się nie zmienią.

Przypomnijmy, że temat zarobków pracowników starostwa radny Wspólnej Sprawy wywołał na sesji budżetowej 30 stycznia. Kanaszewski wnioskował o zabezpieczenie w tegorocznym budżecie środków na podwyżkę poborów pracowników starostwa o pięć proc. w stosunku do wynagrodzenia zasadniczego.

- Praca urzędnika nie jest prosta i nie zawsze wdzięczna, a z tego, co słyszałem, część ludzi chce się stąd zwalniać, odejść za wyższymi wynagrodzeniami – argumentował Kanaszewski. Zaproponował, aby środki na ten cel wziąć z zabezpieczonego poręczenia, którego – jak przyznała skarbnik – starostwo nie będzie płacić.

Od lat bez podwyżek

Pensje pracowników starostwa pochłoną w tym roku 4 mln zł. Roczny koszt dla budżetu podniesienia poborów pracowników starostwa o pięć proc. wyniósłby około 200 tys. zł.  

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).


Kamil Kulig 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE