Reklama

Policja zatrzymała łęcznianina. Był członkiem gangu

Opublikowano:
Autor:

Policja zatrzymała łęcznianina. Był członkiem gangu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Udawał rolnika i wyłudzał kredyty jako tzw. słup. 

50-letni Sławomir S. z Łęcznej był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, która od lipca do listopada ubiegłego roku wyłudziła co najmniej 1,38 mln zł.

W środę funkcjonariusze zatrzymali trzy kobiety i czterech mężczyzn. Wśród nich jest dyrektor oddziału Banku Zachodniego WBK w Lublinie. Pozostałe osoby brały na siebie kredyty jako tzw. „słupy”. Jednym z nich jest 50-letni łęcznianin.

Kwota pojedynczego kredytu wynosiła od 185 do 200 tys. zł. Sławomir S. mógł zostać „słupem”, bo nie miał zadłużenia w Biurze Informacji Kredytowej. W banku przedstawiał sfałszowane i stwierdzające nieprawdę dokumenty świadczące o rzekomo prowadzonej działalności rolniczej, a także nakazy płatnicze z gminy, zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami, zaświadczenie z KRUS itp.

Za udostępnienie dokumentu tożsamości Sławomir S., tak jak inne „słupy” z gangu, otrzymywał drobne sumy z wyłudzonych kredytów. Resztę dzielili między sobą organizatorzy przestępczego procederu. Często, by upozorować wiarygodność działania, wpłacali pierwsze dwie lub trzy raty.

Sławomirowi S. z Łęcznej i innym członkom gangu grozi do ośmiu lat więzienia. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE