Reklama

Policjanci rozdawali dzieciom Pancernika Gustawa w ramach akcji „Fotelik”

Opublikowano:
Autor:

Policjanci rozdawali dzieciom Pancernika Gustawa w ramach akcji „Fotelik” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyńscy policjanci w Puchaczowie przeprowadzili działania pt. „Fotelik”. Celem tego typu przedsięwzięcia jest przede wszystkim uświadomienie kierującym jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów poprzez używanie fotelików oraz pasów bezpieczeństwa. Skontrolowano 88 pojazdów. 11 kierującym dano mandaty karne za niewłaściwe przewożenie dzieci - brak urządzeń ochronnych do przewożenia dzieci oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Prawidłowo przewożonym maluchom policjanci wręczali pluszową maskotkę Pancernika Gustawa.

Policjanci informowali kierujących jak ważną rolę spełniają w samochodzie foteliki ochronne, które chronią dzieci np. przed skutkami nagłego hamowania. W przypadku kolizji lub wypadku foteliki spełniają funkcję ochronną oraz przyczyniają się do zmniejszenia skutków zderzenia.  

 W trakcie prowadzonych działań funkcjonariuszom towarzyszył  Pancernik Gustaw. Stróże prawa w nagrodę za prawidłowe przewożenie dzieci wręczali milusińskim pluszową maskotkę. Przypięta do pasów małych pasażerów będzie przypominała zarówno maluchom jak i dorosłym o zasadach bezpiecznego podróżowania.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym  w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE