Reklama

Poseł Masłowska: "To nie propaganda sukcesu"

Opublikowano:
Autor:

Poseł Masłowska: "To nie propaganda sukcesu" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Między innymi o podzielniki ciepła, deputaty węglowe i ronda w Łęcznej pytali posłów partii rządzącej i wojewodę mieszkańcy Łęcznej.

Spotkanie parlamentarzystów PiS i wojewody lubelskiego z mieszkańcami Łęcznej odbyło się w niedzielę 22 października w budynku starostwa powiatowego. Było zaplanowane na godz. 18, ale rozpoczęło się kilka minut po. Wojewoda do Łęcznej dojechał na godz. 19, wcześniej miał spotkanie w Cycowie. Takimi spotkaniami politycy PiS rozpoczynają przedwyborczy objazd po wszystkich gminach województwa. 

Na spotkanie w Łęcznej przyszło 87 osób, wśród nich byli m.in. starosta Roman Cholewa, zastępca burmistrza Łęcznej Leszek Włodarski, dyrektor łęczyńskiego szpitala Krzysztof Bojarski, związkowcy z Bogdanki, radni powiatowi i miejscy.

"To nie propaganda sukcesu" 

Na początku głos zabrał poseł Sylwester Tułajew, który mówił o polityce rządu PiS. - Kiedy patrzymy na budżet Łęcznej, to kwota wydatków wynosi około 86 milionów złotych, w tym burmistrz dostaje pieniądze na realizację programu 500 plus - jest to 11 mln zł, które trafiają do rodzin - wyliczał Tułajew. Poseł stwierdził za premier Beatą Szydło, że pieniądze na taką pomoc socjalną są, tylko "wystarczy nie kraść". 

- Uszczelniliśmy w sposób skuteczny system podatkowy: było 130, będzie 160 miliardów z tytułu podatku VAT. Poprzednia kwota wynikała m.in. z fikcyjnych faktur wystawianych przez przedsiębiorców złodziei - dodał poseł.

W podobnym tonie wypowiadała się posłanka Gabriela Masłowska. - Po pierwszym półroczu mamy ponad 5 miliardów złotych nadwyżki budżetowej. Pierwszy raz od 28 lat. Nie jest to jakaś propaganda sukcesu, są to konkretne dane, z którymi trudno dyskutować - przekonywała Masłowska. 

Soboń do górników 

Z kolei poseł Artur Soboń, korzystając z obecności na sali górników z Bogdanki, nawiązał do świeżo ogłoszonego programu PSL dla górnictwa. Chodzi m. in.  budowanie nowych kopalni na Lubelszczyźnie. 

(…)

Cały artykuł przeczytasz we "Wspólnocie Łęczyńskiej" - od wtorku 24 października w Twoim punkcie sprzedaży. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE