Reklama

Poseł PiS: A może do powiatu wprowadzić komisarza?

Opublikowano:
Autor:

Poseł PiS: A może do powiatu wprowadzić komisarza? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości POWIAT ŁĘCZYŃSKI: Czy powiat łęczyński jest bankrutem? - pyta poseł Artur Soboń, który prosi wojewodę lubelskiego i Regionalną Izbę Obrachunkową o dokładne przyjrzenie się finansom starostwa. 

Konferencja posła Artura Sobonia odbyła się w poniedziałek 4 grudnia w jego biurze poselskim na łęczyńskim deptaku. Wcześniej poseł brał udział w uroczystościach Barbórkowych w Bogdance.

Soboń powiedział dziennikarzom, że o interwencję proszą go mieszkańcy zaniepokojeni sytuacją finansową powiatu, m. in. nauczyciele, którzy nie godzą się z pomysłem łączenia trzech powiatowych szkół.

- Nie chciałbym wchodzić w szczegóły zapisów projektu budżetu na rok 2018, ale wydaje mi się budżetem, który może być nie do zrealizowania przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej. To będzie miało skutek dla wszystkich mieszkańców powiatu łęczyńskiego, którzy czekają na realizację zadań przypisanych starostwu - mówił poseł Artur Soboń.

 - Będę prosił pana wojewodę i Regionalną Izbę Obrachunkową o rzetelne przyjrzenie się sytuacji finansowej powiatu. Czy ten budżet jest realny i czy powiat może normalnie realizować swoje zadania? Nie chodzi tutaj o tego czy innego starostę, tylko o przyszłość powiatu. Może jest potrzeba programu sanacyjnego czy radykalnych decyzji o zarządzie komisarycznym, być może potrzeba pomocy państwa. Krótko mówiąc: chcę wiedzieć, czy powiat łęczyński jest bankrutem - dodał.

Poseł nie wpuścił starosty

Co na to starosta łęczyński Roman Cholewa? - Chciałem być na tej konferencji, żeby się od razu odnieść do słów posła, ale nie zostałem dopuszczony - powiedział Roman Cholewa na spotkaniu z rodzicami i pracownikami Jagiellończyka w czwartek 7 grudnia. 

Kamil Kulig

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE