Reklama

Posprzątał śmieci nad Wieprzem

Opublikowano:
Autor:

Posprzątał śmieci nad Wieprzem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Hubert Znajomski ze "Starej Łęcznej" podjął internetowe wezwanie i wziął się za sprzątanie terenów nadrzecznych w okolicy Rynku III.

#Trashtag challenge to nowe akcja w Internecie. Ludzie podejmują wyzwanie: fotografują zaśmiecone miejsca, sprzątają je, ponownie robią zdjęcie i wrzucają do sieci.

Takie wezwanie rzucił Hubertowi Znajomskiemu z Łęcznej nieznany mu internauta. - Myślałem o tym już wcześniej, ale jakoś nie znalazłem motywacji. Często spaceruję nad Wieprzem i widzę tam sporo śmieci – mówi Hubert, który mieszka w bloku przy Rynku III, dlatego wybrał teren zejścia do rzeki za tym rynkiem.

Maturzysta z Łęcznej sprzątał tereny nadrzeczne w niedzielę, 17 marca. Zajęło mu to dwie godziny. - Wypełniłem 14 worków śmieci. Choć trochę bolały mnie plecy, to było warto. Jestem z siebie dumny - dodaje.

Swoje wyzwanie mieszkaniec "Starej Łęcznej" opisał na swoim blogu uwielbiampandy.blogspot.com: "Najgorzej mi szło na skarpie, bo było stromo i ciężko tam było stanąć, a co dopiero się pochylić, postarałem się posprzątać jak najwięcej, ale i tak nie zdołałem wszystkiego".

2/3 zebranych odpadów to były butelki. Wśród śmieci znalazły się m.in. rolki, pełna butelka ketchupu, futro, bielizna.

Niestety, mimo że Hubert to wszystko posprzątał, już po tygodniu teren znowu zaczęły wypełniać nowe odpadki. Dlatego uczeń klasy maturalnej zamierza zorganizować akcję sprzątania tego terenu w Dzień Ziemi.

Zdjęcie

Kamil Kulig

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE