Reklama

Powstaje nowa kopalnia (ZDJĘCIA Z BARBÓRKI)

Opublikowano:
Autor:

Powstaje nowa kopalnia (ZDJĘCIA Z BARBÓRKI) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - zapowiedział podczas Barbórki 2018 Artur Wasil, prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka – bo Ostrów to w zasadzie budowa nowej kopalni. Szyby na polu Ostrów będą dwa, prace rozpoczną po 2025 roku. Jesteśmy na etapie analiz, niemniej już  rozpoczynamy działania w poszukiwaniu potencjalnych wykonawców, gdyż kompetencje z zakresu projektowania infrastruktury podziemnej i wykonywania szybów są ograniczone, w Polsce mamy tylko dwie firmy, które takie zadania realizują.

Mirosław Kowalik, prezes GK Enea, od października 2015 właściciela 66 proc. akcji LWB, podsumował: -  Bogdanka już praktycznie czwarty rok jest w Grupie Enea, myślę, że z korzyścią dla wszystkich stron, co gwarantuje stabilny rozwój grupy i kopalni.

Były wystąpienia gości, dla pracowników - medale za zasługi, odznaki honorowe „Zasłużony dla Górnictw Rzeczpospolitej Polskiej”, stopnie górnicze nadane przez ministerstwo, odznaczenia Centralnej  Stacji Ratownictwa, honorowe kordziki górnicze ZZG, ZZ „Kadra” i NSZZ "Solidarność".

Przed górnikami uroczysty wieczór barbórkowy w Hali Targów w Lublinie w sobotę 8 grudnia oraz tradycyjne biesiady związkowe. ZZG już swoją odbył w listopadzie. Była też Karczma Piwna i Comber Babski SITG. W sobotę 15 grudnia związkowa Karczma Piwna NSZZ Solidarność, w styczniu biesiada górnicza ZZ „Przeróbka”.

A 2 marca sypnie balami: Barbórkowym Balem ”Przeróbki”, Barbórkowym Balem Mundurowym ZZ Kadra i Balem Charytatywnym ZZG. Tak zakończą się obchody Dnia Górnika w Bogdance.

Relacja z Barbórki – we wtorkowej „Wspólnocie Łęczyńskiej” - od 11 grudnia w Twoim punkcie sprzedaży.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE