Reklama

Prawie 14 tys. zł odszkodowania dla zwolnionej dyrektor

Opublikowano:
Autor:

Prawie 14 tys. zł odszkodowania dla zwolnionej dyrektor - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Była dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęcznej, Elżbieta Juszka została zwolniona niezgodnie z prawem – orzekł wydział pracy Sądu Rejonowego Lublin-Zachód. - Zwolniono mnie, bo byłam niewygodną osobą - mówi była dyrektor.

Zawirowania konkursowe

Elżbieta Juszka była dyrektorem poradni ponad pięć lat. Jej kadencja skończyła się w 2018 r., kiedy jeszcze starostą był Roman Cholewa (PSL). Wtedy nie udało się rozstrzygnąć trzech konkursów na dyrektora poradni. W dwóch startowała Elżbieta Juszka.

Pierwszy konkurs – w czerwcu 2018 roku – do którego nie przystępowała - został nierozstrzygnięty, Wtedy zarząd powierzył obowiązki dyrektora Elżbiecie Juszce do czasu rozstrzygnięcia kolejnego konkursu.

Drugi konkurs został unieważniony w październiku, bo członkowie komisji nie zostali zawiadomieni o terminie i miejscu posiedzenia komisji siedem dni przed jej posiedzeniem.

Trzeci konkurs został również unieważniony, bo jedna z kandydatek nie została powiadomiona o terminie i miejscu posiedzenia komisji (kolejny błąd formalny leżący po stronie starostwa).

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

na zdjęciu: po lewej dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęcznej, Agnieszka Litwinek-Jabłoniec, po prawej zwolniona dyrektor poradni Elżbieta Juszka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE