Reklama

Prawie pięć milionów dla łęczyńskich przedsiębiorców

Opublikowano:
Autor:

Prawie pięć milionów dla łęczyńskich przedsiębiorców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Środki wręczone łęczyńskiemu urzędowi pracy zostaną przeznaczone na dofinansowanie dla firm, które poniosły straty przez koronawirusa.

W poniedziałek, 22 czerwca do Łęcznej przyjechał "Tarczobus", czyli mobilny punkt informujący o działaniach w ramach tarczy antykryzysowej.

- Jeżeli chodzi o konsekwencje pandemii, w powiecie łęczyńskim mamy dosyć dobrą sytuację. Poziom bezrobocia wynosi 5,7 proc. i jest jednym z najniższych w województwie - mówił na konferencji prasowej pod "Tarczobusem" w Łęcznej Andrzej Pruszkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, który razem z wiceministrem aktywów państwowych Arturem Soboniem wręczyli czek na 4,7 mln zł dla Powiatowego Urzędu Pracy w Łęcznej.

- 5,7 proc. to stopa bezrobocia w powiecie łęczyńskim na koniec kwietnia br. W stosunku do marca br. odntowaliśmy nieznaczny wzrost, bo o jedynie 0,3 proc. To m. in. dzięki tarczy antykryzysowej - uważa Monika Mikołajewska, dyrektor PUP w Łęcznej.  

Do tej pory z tarczy antykryzysowej w powiecie łęczyńskim skorzystało 1500 firm, które łącznie otrzymały 10,4 mln zł. Najpopularniejszą formą wsparcia są pożyczki dla mikroprzedsiębiorców, których łęczyński urząd pracy udzielił już 1300.

Wnioski o dofinansowanie znajdują się na stronie PUP w Łęcznej - LINK.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE