Reklama

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło kandydata na burmistrza Łęcznej

Opublikowano:
Autor:

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło kandydata na burmistrza Łęcznej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Znam problemy Łęcznej, tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Przez wiele lat byłem związany z Łęczną zawodowo. Uważam, że w Łęcznej tkwi bardzo duży potencjał jak do tej pory niewykorzystany – mówił Piotr Winiarski na dzisiejszej konferencji prasowej przed ratuszem, który został dzisiaj oficjalnie przedstawiony jako kandydat PiS na burmistrza Łęcznej. 

- Nasz komitet chce przedstawić państwu założenia programu, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Łęczna. W tym pakiecie programowym znajdą się kwestie dotyczące układu przestrzennego miasta, gospodarki komunalnej, zwiększenia inwestycji w naszym mieście, a także zwiększenia potencjału gospodarczego, zwiększenie m. in. potencjału turystycznego – dodał Winiarski.  

Kandydat PiS stwierdził, że mieszkańcy oczekują także programu dotyczącego edukacji publicznej, pomocy społecznej, turystyki i sportu. Winiarski powiedział, że komitet PiS opracował ankietę skierowaną do mieszkańców gminy Łęczna z pytaniami o problemy i propozycje. Winiarski zapewnił również, że jest gwarantem dobrej współpracy z wojewodą i administracją rządową.

- Mam tu na myśli współpracę w sprawie dróg gminnych, kwestię realizacji programów rządowych, np. czyste powietrze – powiedział Winiarski, zapraszając mieszkańców na wybory.  

Przypomnijmy, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października, a ewentualna druga tura 4 listopada. 

Piotr Winiarski jest drugim kandydatem, który oficjalnie ogłosił, że będzie walczył o fotel burmitrza. W czerwcu o swoim starcie w wyborach poinformował Leszek Włodarski (Wspólna Sprawa), obecny zastępca burmistrza. 

W sobotę swojego kandydata ma zaprezentować komitet Lepsza Łęczna. Nieoficjalnie mówi się, że tym kandydatem ma być Mariusz Fijałkowski.

Na giełdzie nazwisk jest jeszcze obecny burmistrz Teodor Kosiarski (Wspólna Sprawa), który w rozmowie ze "Wspólnotą Łęczyńską" przyznał, że zamierza startować w wyborach samorządowych, ale nie doprecyzowal, czy chodzi o ubieganie się o reelekcję.  

Kto ma największe szanse na fotel burmistrza Łęcznej? - ZAGŁOSUJ W ANKIECIE

Piotr Winiarski ma 51 lat, ukończył prawo i administrację, a także politologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1999-2014 radny powiatu łęczyńskiego, w pierwszej kadencji (1999-2003) wicestarosta, w drugiej kadencji (2003-2007) starosta powiatu łęczyńskiego. Od 2015 roku Piotr Winiarski jest radnym sejmiku województwa lubelskiego. W latach 1993-1999 był nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie. W latach 2007-2008 wojewódzki inspektor transportu drogowego; 2008-2015 kierownik działu kontroli i nadzoru Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, od 2015 ponownie wojewódzki inspektor transportu drogowego. Piotr Winiarski jest regionalistą, autorem wielu artykułów historycznych w 'Merkuriuszu Łęczyńskim', a także m. in. książki 'Łęczna i okolice w powstaniu styczniowym' czy publikacji 'Wszystkie drogi do niepodległości' w ubiegłorocznej pracy zbiorowej 'Studia z dziejów Łęcznej'. Zainteresowania: historia regionalna, wędkowanie, turystyka, zwiedzanie zabytków. Żonaty, cztery córki.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE