Reklama

Prezes Enei odchodzi. Soboń uspokaja, związki ostrzegają

Opublikowano:
Autor:

Prezes Enei odchodzi. Soboń uspokaja, związki ostrzegają  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Bogdance - na froncie walki z koronawirusem bez zmian. Mimo wielkiej skali zakażeń wśród górników na Śląsku, pozostaje zdrowa. Zmieniło się za to na szczytach władzy.

W ub. czwartek ze stanowiska prezesa zrezygnował Mirosław Kowalik, szef poznańskiej Enei, właściciela 66 proc. akcji naszej kopalni. Po wyborach zmienili się także - reprezentujący załogę - członkowie Rady Nadzorczej LWB.

Miotła w Enei?

Mirosław Kowalik, prezes Enei od stycznia 2016 roku, nie podał przyczyn rezygnacji. Jak komentują media, był jednym z najdłużej urzędujących prezesów spółek Skarbu Państwa za rządów PiS

Branżowy portal WysokieNapiecie.pl dostrzega w jego decyzji efekt działania nowej miotły w Enei: "Chyba zabrakło chemii pomiędzy Kowalikiem a ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem. Z kilku źródeł usłyszeliśmy, że Kowalik nie był zwolennikiem wydzielenia aktywów węglowych do osobnej państwowej firmy, bo w takiej sytuacji z Enei niewiele by zostało".

Obowiązki Kowalika tymczasowo przejął Paweł Szczeszek, członek Rady Nadzorczej. Mirosław Kowalik był częstym gościem w Bogdance, zawsze otwartym na pytania "Wspólnoty" dotyczące kopalni czy zaawansowania planów budowy elektrowni IGCC w Starej Wsi.

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Jolanta Chwałczyk

na zdjęciu: Bogdanka, 8 października, podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy firm fotowoltaicznych. Od lewej: Artur Wasil - prezes LWB, Artur Soboń - wiceminister inwestycji i rozwoju, Mirosław Kowalik - prezes zarządu Enei

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE