Reklama

Próbowali oszukać na policjanta

Opublikowano:
Autor:

Próbowali oszukać na policjanta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez telefon mówili seniorom o rzekomym spowodowaniu śmiertelnego wypadku drogowego przez ich bliskie osoby i że te osoby potrzebują pieniędzy, aby uniknąć kary.

We wtorek oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od  mieszkańców powiatu łęczyńskiego. Schemat działań oszustów był taki sam we wszystkich przypadkach. Dzwonili do osób starszych na telefony stacjonarne i podawali się za funkcjonariuszy policji.

Następnie informowali o spowodowaniu śmiertelnego wypadku drogowego przez ich bliskie osoby i że te osoby potrzebują pieniędzy, aby uniknąć kary.

Seniorzy wykazując się dużą odpowiedzialnością i rozwagą nie dali się nabrać na wymyślone historie, a o podejrzanych telefonach informowali swoich bliskich lub policję.

Policja przypomina, że nigdy nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, wysokości zgromadzonych kwot. Również nigdy nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do sprawy czy o przekazanie ich  nieznanej osobie. W celu zapewnienia bezpieczeństwa osób starszych należy zwiększyć czujność rodzinną, jak i sąsiedzką. Podzielmy się z nimi wiedzą na temat metod działania oszustów i ostrzeżmy ich za nim będzie za późno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE