Reklama

Przebudują boiska przy ulicy Bogdanowicza

Opublikowano:
Autor:

Przebudują boiska przy ulicy Bogdanowicza  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest projekt przyszłorocznego budżetu powiatu łęczyńskiego. W 2016 roku starostwo tylko 1,5 mln zł przeznaczy na inwestycje, największą będzie przebudowa kompleksu boisk przy ulicy Bogdanowicza w Łęcznej. 

Po stronie dochodów trochę ponad 48 mln zł i nieco ponad 47,3 mln wydatków – tak ma wyglądać przyszłoroczny budżet powiatu łęczyńskiego. Planowana nadwyżka w wysokości 779 tys. zł będzie przeznaczona na spłatę rat kredytu konsolidacyjnego zaciągniętego w 2013 r.

W 2016 roku powiat wyda jedynie 1,5 mln zł na inwestycje. 300 tys. zł pochłonie dokończenie remontów sal gimnastycznych i zaplecza w szkołach w Kijanach i przy ulicy Bogdanowicza w Łęcznej.

Największą inwestycją będzie przebudowa kompleksu boisk przy Bogdanowicza, na który powiat łęczyński przeznaczy 1,2 mln zł. Przypomnijmy, że sanepid zabronił korzystania z tych boisk ze względu na ich zły stan. 

W budżecie zarezerwowano także 500 tys. zł na inwestycje drogowe w ramach przyszłorocznej edycji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Aż 30,9 mln zł budżet powiatu obciążają wynagrodzenia i składki nauczycieli, urzędników i pracowników korpusu służby cywilnej.

Największymi źródłami dochodów powiatu jest subwencje rządowa - 23,4 mln. zł , w tym oświatowa 20 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE