Reklama

Prześladował swoją byłą. Stalker zatrzymany

Opublikowano:
Autor:

Prześladował swoją byłą. Stalker zatrzymany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 20-letni łęcznianin uporczywie nękał swoją byłą partnerkę. Doszło do tego, że nocą wybił szybę w oknie domu jej rodziców i uszkodził należący do nich samochód. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Cała sprawa zaczęła się na pozór niewinnie, gdy para postanowiła się rozstać. W pewnym momencie 19-latka z Łęcznej poczuła się zagrożona. Kobieta zaczęła otrzymywać telefony i smsy od byłego 20-letniego chłopaka.

- Treści rozmów i esemesy i wiadomości przesyłane za pośrednictwem komunikatorów i sieci społecznościowych zawierały groźby. Stalker śledził kobietę, przychodził do jej szkoły i przeszkadzał jej w wykonywaniu codziennych obowiązków jak i w normalnym funkcjonowaniu – informuje kom. Michał Grzesiuk, rzecznik łęczyńskich policjantów.

Jego zachowanie stało się na tyle uporczywe i niebezpieczne, że kilka dni temu w nocy wybił szybę w oknie domu rodziców dziewczyny, a także uszkodził należący do nich samochód osobowy. Po takim zdarzeniu cała rodzina zdecydowała się o wszystkim powiadomić policjantów z Łęcznej.

- Funkcjonariusze podjęli czynności i doprowadzili do zatrzymania stalkera. Mieszkańcowi Łęcznej został przedstawiony zarzut uporczywego nękania pokrzywdzonej i zniszczenia mienia należącego do jej rodziców – dodaje kom. Grzesiuk.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałem i wyjaśnieniami podejrzanego zdecydował o skierowaniu wniosku do sądu o jego aresztowanie. Sąd się do tego przychylił i zastosował wobec 20-latka trzymiesięczny areszt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE