Reklama

Przyjechali w kominiarkach. Zadawali ciosy siekierą

Opublikowano:
Autor:

Przyjechali w kominiarkach. Zadawali ciosy siekierą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzech mężczyzn w kominiarkach przyjechało na posesję 37-letniego mieszkańca gminy Spiczyn, żądając od niego zwrotu wierzytelności. Pobili 37-latka pałką i zadawali mu ciosy siekierą. Wybili też szyby w samochodach stojących na jego działce. Zniszczyli drzwi wejściowe do domu i wybili w nim okna. Szybko jednak trafili do aresztu. 

W miniony piątek na jedną z posesji w gminie Spiczyn przyjechało trzech mężczyzn w kominiarkach. Wygrażając siekierą zażądali od 37-letniego mężczyzny zwrotu wierzytelności, m. in. pieniędzy. W końcu zadali mężczyźnie ciosy siekierą i pobili go przy użyciu pałki.

- Tego samego dnia co najmniej czterech mężczyzn używając pałek i kijów wybiło szyby oraz  lampy w pięciu pojazdach znajdujących się na terenie tej samej działki. Dodatkowo wybili szyby w oknach i zniszczyli drzwi do domu właściciela posesji. Gdy odjeżdżali, zagrozili, że następnego dnia przyjadą w dużo większej grupie – informuje st. sierż. Izabela Zięba, rzeczniczka łęczyńskiej policji.

O całym zajściu zostali poinformowani łęczyńscy policjanci. Do działań zostali zaangażowani funkcjonariusze pionu prewencji, kryminalnego i ruchu drogowego.

- Mundurowi szybko ustalili i zatrzymali sprawców. Ponadto w trakcie przeszukania domu jednego z nich kryminalni ujawnili blisko 900 gramów marihuany, amfetaminę i tabletki ekstazy. Ponadto u jednego ze sprawców kryminalni zabezpieczyli gotówkę na poczet przyszłych kar i środków karnych – dodaje st. sierż. Zięba.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec trzech mężczyzn w wieku 21, 23 i 29 lat tymczasowy areszt. Wszyscy trzej to mieszkańcy gminy Niemce.

Mężczyźni odpowiedzą za zadawanie ciosów siekierą w celu wymuszenia wierzytelności, udział w pobiciu przy użyciu pałki i zniszczenie mienia o łącznej wartości ponad 8 tys. zł. Odpowiedzialności również nie uniknie 23-letni mieszkaniec gminy Niemce, u którego mundurowi ujawnili znaczną ilość środków odurzających.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE