Reklama

Puchaczów czesze unijną kasę

Opublikowano:
Autor:

Puchaczów czesze unijną kasę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpierw 600 tys. zł dofinansowania na żłobek w Wesołówce otrzymanego w ramach Programu Maluch+, później ponad milion dofinansowania na budowę ścieżki rowerowej z oświetleniem w pasie drogi powiatowej z Ciechanek do Ostrówka, które Puchaczów "zgarnął" jako jedna z 6 gmin w województwie. 

Koszt całego projektu wyniesie 1 584 964,68 zł. Dofinansowanie z  Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego to 1 095 300,79 zł. 

- Dzisiejsze podpisanie umów jest tym, na co czekali mieszkańcy miast i gmin, które wygrały konkurs. Turystyka oraz obszary mające służyć wypoczynkowi są bardzo ważne dla samorządów, ponieważ zaspokajają potrzeby lokalnej społeczności - podsumował podpisanie umów Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

 Adam Grzesiuk, wójt Puchaczowa podkreślał: - Planując budowę ścieżki rowerowej mieliśmy przede wszystkim na celu poprawę bezpieczeństwa naszych rowerzystów, a to trasa uczęszczana nie tylko przez dorosłych, ale i przez młodzież szkolną.

W ramach projektu powstanie ścieżka rowerowa, oświetlenie, a na stronie internetowej Urzędu Gminy - wirtualny spacer po trasie ścieżki rowerowej, który w sposób realistyczny odtworzy środowisko naturalne, w którym ścieżka się znajduje. Zakupiony zostanie audio-przewodnik, dzięki któremu turyści będą mogli bliżej poznać teren całej gminy Puchaczów. Przewodnik zawierał będzie informacje o ścieżce, wskazując wyjątkowe i rzadkie gatunki roślin oraz miejsca, które warto zobaczyć. 

Wirtualny spacer i audio-przewodnik dostępne będą na stronie internetowej Urzędu Gminy w specjalnie utworzonej - dotyczącej projektu - zakładce.

na zdjęciu: Ścieżka przypieczętowana. 13 marca, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Wójt Puchaczowa Adam Grzesiuk oraz skarbnik gminy, Barbara Marcinek podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn. "Budowa ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem w pasie drogi powiatowej nr 1809L w miejscowości Ciechanki - Ostrówek" w ramach Działania 7.3 Turystyka przyrodnicza, Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE