Reklama

Radni udzielili burmistrzowi absolutorium

Opublikowano:
Autor:

Radni udzielili burmistrzowi absolutorium  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co jeszcze działo się na sesji rady miejskiej?

Skarbnik Łęcznej Renata Brońska przedstawiła sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu, w którym wydatki wyniosły 57,5 mln zł (101,9 proc. w porównaniu do planu) a dochody prawie 60 mln 800 tys. zł (99 proc. w stosunku do założeń z początku 2013 roku). Chociaż planowano deficyt, ubiegły rok zakończył się nadwyżką w wysokości 3 mln 280 tys. zł.

14 na 20 radnych było za udzieleniem burmistrzowi Teodorowi Kosiarskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu. Pięciu radnych głosowało przeciw udzieleniu absolutorium, jeden wstrzymał się od głosu. Nie obyło się bez ostrej dyskusji.   

- Nie zagłosuję za absolutorium, bo to był budżet marazmu i stagnacji, jeden z najgorszych budżetów w ostatnich latach, praktycznie bezinwestycyjny. To był celowy zastój: w 2013 roku zbierał pan pieniądze po to, aby inwestować miliony w roku wyborczym. Przecież drogi na Bobrownikach można było już remontować w ubiegłym roku, były na to pieniądze, o czym świadczy nadwyżka – mówił do burmistrza radny Mariusz Fijałkowski.    

- Nadwyżka wynika między innymi z tego, że inwestycje udało się wykonać mniejszym kosztem, niż zakładaliśmy – bronił się Teodor Kosiarski. – Chyba muszą panowie zmienić okulary, jeśli nie dostrzegacie jak w ostatnich latach zmieniła się Łęczna. Osoby z zewnątrz, które tu rzadko zaglądają są bardzo pozytywnie zaskoczone zmianami – odpowiadał opozycyjnym radnym burmistrz.  

Nowy przewodniczący

W czasie środowej sesji udało się wybrać nowego przewodniczącego komisji inwestycji, gospodarki komunalnej i architektury. Funkcję tę pełnił Janusz Matysek, który zrezygnował z mandatu po tym jak ujawniono dokumenty IPN, w świetle których były radny współpracował ze służbami bezpieczeństwa PRL. Nowym przewodniczącym został opozycyjny radny Zbigniew Łagodziński.  

Będą testować lampy LED

Burmistrz poinformował radnych o tym, że w miejsce około 10 tradycyjnych lamp oświetlenia ulicznego zostaną wstawione lampy LED-owe, aby przez kilka miesięcy je przetestować. Producenci zapewniają, że dzięki takim lampom można zaoszczędzić 40-60 proc. energii zużywanej przez tradycyjne lampy. Jeśli pomiary potwierdzą dużą skuteczność lamp LED-owych, wtedy zastąpią lampy tradycyjne w latarniach naszego miasta.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE