Reklama

Robią z wójtem co chcą

Opublikowano:
Autor:

Robią z wójtem co chcą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie udzielili ani wotum zaufania, ani absolutorium i obniżyli pensję - ośmiu radnych w totalnej opozycji wobec wójta, który rządzi gminą Puchaczów siódmą kadencję. 

Na sesję przyszli mieszkańcy, którzy, aby zabrać głos, musieli wcześniej zebrać po 20 podpisów. - Jak się chce psa uderzyć, kij się zawsze znajdzie –  to jeden z komentarzy do zmasowanej krytyki wójta. Inne głosy: - To takie "TKM" po puchaczowsku. Czego by nie zrobił, jest źle. W wyborach nikt z nim nie wygra, więc chcą, żeby sam odszedł.

Wynikiem  8:7 

Przypomnijmy. Po tym, jak do Klubu Radnych PiS wiosną br. dołączyło dwoje radnych, o dwa głosy stopniała większość jaką wójt Adam Grzesiuk miał w Radzie Gminy. 

Pierwsze, co zrobiła nowa większościowa koalicja, to odwołała Karola Zabłotnego, z funkcji przewodniczącego rady. Na jego miejsce wróciła Urszula Hucz. Potem, jak maszynka do głosowania, powtarzającym się stosunkiem głosów wprowadzono szereg zmian w Komisjach Rady Gminy. Wynik 8:7 to stale powtarzający się rezultat głosowania RG Puchaczów.

Kto utracił zaufanie 

Na sesji Rady Gminy 21 czerwca rada nie udzieliła wójtowi wotum zaufania wynikiem 8:7.

- To wasze prawo - mówił wójt Adam Grzesiuk. - Mnie cieszy, że znacznie większe zaufanie mam wśród społeczności gminy. Ponad 1700 głosów, które w demokratycznych wyborach pół roku temu dostałem świadczy o tym, że małe polityczki i układy są na tej sali, ale wśród mieszkańców mam, co jest niezaprzeczalne, poszanowanie. Ja się nie boję wyjść na ulicę, uścisnąć dłoń, porozmawiać. Nie muszę jeździć samochodem, żeby z nikim się nie spotykać. A takie sytuacje zauważyłem...

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE