Reklama

Roboty ruszyły z kopyta

Opublikowano:
Autor:

Roboty ruszyły z kopyta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na fali wiosennych porządków i remontów poprosiliśmy Leszka Włodarskiego, zastępcę burmistrza Łęcznej o najnowsze wieści z frontu inwestycyjnego. 

Część przetargów na wykonanie miejskich inwestycji jest już rozstrzygnięta. Są inwestycje kontynuowane i dopiero startujące. Lista tych, które przed nami jest długa. 

- Zakres działań gminy to nie tylko zadania związane z budową lub modernizacją infrastruktury, to również organizacja wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych - podsumowuje Leszek Włodarski, zastępca burmistrza Łęcznej. 

I wylicza: - Przed nami Jarmark Łęczyński 2018. Mamy zaplanowane działania w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dodatkowo, w ciągu najbliższych miesięcy, będą odbywać się festyny i imprezy integrujące naszych mieszkańców. Uważam, że te drobne działania są bardzo ważne i oczekiwane przez naszych mieszkańców. Wciąż czekam na ciekawe pomysły i oddolne inicjatywy społeczne. Rozpoczęliśmy prace porządkowe związane z uporządkowaniem terenu po zimie. Sprzątane są place miejskie, główne ciągi komunikacyjne i ścieżki rowerowe. Te ostatnie są szczególnie istotne, ponieważ widzimy jak chętnie nasi mieszkańcy w sposób aktywny spędzają swój wolny czas.

 

PRZED NAMI:
*przebudowa budynku spichlerza w Podzamczu
* termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki 
* przebudowa dróg na Pasterniku
* modernizacja Skate Parku na osiedlu Niepodległości
* modernizacja placu przy amfiteatrze
* realizacja zadań z budżetu osiedlowego i sołeckiego
* rewitalizacja Starego Miasta
 

ROZSTRZYGNIĘTO PRZETARGI NA: 
* rewitalizację Placu Powstań Narodowych - II etap, obejmującą przebudowę parkingu i chodników z betonowej kostki brukowej (powstanie ponad 114 miejsc postojowych), zagospodarowanie terenów zielonych, nowe nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów, założenie trawników, pielęgnację drzew oraz instalację elementów małej architektury. To dokończenie ubiegłorocznego I etapu rewitalizacji terenu. Efektem wcześniejszych prac jest reprezentacyjny plac służący organizacji uroczystości patriotycznych, jak również rekreacji i wypoczynkowi - koszt 744 014,89 zł brutto, termin - do 31 lipca br. 

*przebudowę dróg gminnych w sołectwie Stara Wieś Kolonia o dł. prawie 2 km. 
Zakres robót obejmuje wykonanie nowej nawierzchni drogi z betonu asfaltowego wraz z obustronnymi utwardzonymi poboczami i tzw. mijankami - koszt 858.516,53 zł brutto, termin - do 30 lipca br. 

*opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Gwarków w Łęcznej wraz z podpisaniem porozumienia ze spółdzielniami mieszkaniowymi Skarbek i Batory uwzględniającego partycypację w kosztach - wykonanie dokumentacji projektowej w terminie do 30 czerwca br.
Jolanta Chwałczyk 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE