Reklama

Rodziny wielodzietne zapłacą mniej za śmieci [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Rodziny wielodzietne zapłacą mniej za śmieci [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina dopłaci za trzecie i każde następne dziecko. Łęczyński ratusz szacuje, że dopłaty obejmą około 1200-1400 dzieci.  

W lipcu minie rok od wejścia w życie ustawy śmieciowej, która sprawiła, że właścicielem naszych odpadów jest gmina. Za śmieci płacimy w podatku śmieciowym, który w naszej gminie naliczany jest „od głowy” i wynosi 9 zł od osoby za śmieci segregowane.

W środę radni podjęli uchwałę o dopłacie do opłat za śmieci. „Dopłata przysługuje na trzecie i każde następne dziecko w rodzinie i wynosi 9 zł miesięcznie, w przypadku gdy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny, zgodnie ze złożoną deklaracją” – czytamy w uchwale.

- Rodzin wielodzietnych nie należy jednak mylić z rodzinami wielopokoleniowymi  – podkreśla burmistrz Teodor Kosiarski, który przedstawił uchwałę.

Zgodnie z nią przy ustalaniu liczby dzieci uwzględniamy niepełnoletnich, osoby uczące się do 25 roku życia i bez względu na wiek osoby, które otrzymują zasiłek pielęgnacyjny lub rentę socjalną.  

Pierwsze dopłaty gmina wypłaci za lipiec.

Opozycyjny radny Sebastian Pawlak mówił na sesji, że już w ubiegłym roku część radnych proponowała wprowadzenie ulg dla rodzin wielodzietnych.

– Cieszymy, się że takie zmiany zostały wprowadzone, ale szkoda, że dopiero po roku, na kilka miesięcy przed pewnym jesiennym wydarzeniem [wybory samorządowe – przyp. red.]. Dlaczego dopiero teraz chcemy chronić rodziny wielodzietne? – pytał burmistrza Sebastian Pawlak.

- Dzisiaj wiemy, jaki mamy poziom wpłat z tytułu opłaty śmieciowej, jakie są koszty funkcjonowania systemu i jak zmienia się poziom segregacji śmieci. Dzięki temu, że znamy te liczby, wiemy, że stać nas na to, aby dać rodzinom wielodzietnym dopłatę – odpowiedział Teodor Kosiarski.

Zobacz wideorelację z sesji. Fragment dyskusji na temat opłat za śmieci: 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE