Reklama

Roman Cholewa starostą łęczyńskim? [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Roman Cholewa starostą łęczyńskim? [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O tym, kto zostanie starostą dowiemy się już w poniedziałek. Wszystko wskazuje na to, że Adam Niwiński po ośmiu latach pożegna się z tym stanowiskiem. 

- Witam - mam nadzieję - przyszłego starostę łęczyńskiego, pana Romka Cholewę - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Teodor Kosiarski. Konferencja dotyczyła między innymi poparcia udzielonego urzędującemu burmistrzowi przez PSL. 

Roman Cholewa jest szefem łęczyńskich struktur tej partii (a zawodowo kierownikiem KRUS w Łęcznej). O tym, że może zostać starostą spekuluje się od kiedy poznaliśmy wyniki wyborów do rady powiatu, w których wygrali właśnie ludowcy (zdobyli 6 na 17 mandatów). 

Sam zainteresowany oficjalnie potwierdził dzisiaj, że radni PSL będą chcieli przeforsować jego kandydaturę na stanowisko starosty łęczyńskiego. Władze powiatu zostaną wybrane na poniedziałkowej sesji. 

Obecny starosta Adam Niwiński (Prawicowe Porozumienie Ziemi Łęczyńskiej) jest na tym stanowisku od 2006 roku. 

Na dzisiejszej konferencji prasowej jeden z dziennikarzy zapytał Romana Cholewę jako człowieka "namaszczonego na starostę" jak poradzi sobie z problemami zadłużonego na kilkanaście milionów złotych powiatu łęczyńskiego? - odpowiedź poniżej.

 

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny. (Art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku Kodeks Wyborczy, DZ.U. 2011 Nr 421 poz. 112 z późn. zm.)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE