Reklama

Rotmistrz za stodołą?

Opublikowano:
Autor:

Rotmistrz za stodołą? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - pytali radni rozpatrując inicjatywę Klubu Lepsza Łęczna, by nazwać skwer z dzikiem imieniem rotmistrza Witolda Pileckiego. – Skwer Pileckiego, a w tle co... stodoła zarośnięta krzakami? Stosunkiem głosów osiem do dziesięciu propozycja została odrzucona. 

Chodzi o skwer przy ul. Targowej, u zbiegu trzech osiedli - Starego Miasta, os. Samsonowicza i Niepodległości.

Mamy łęcznian godnych skweru 

W czerwcu Mariusz Fijałkowski, lider Lepszej Łęcznej i kandydat na burmistrza w nadchodzących wyborach, złożył projekt uchwały w sprawie nazwania skweru im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Na ostatniej sesji o zdjęcie uchwały z porządku obrad Rady Miejskiej wystąpiła przewodnicząca Krystyna Borkowska: - Wniosek wymagał opinii rady osiedla i burmistrza. Obie były negatywne. Rada osiedla uzasadniła, że mamy znakomitych łęcznian zasługujących na takie upamiętnienie. 

Przewodnicząca podkreśliła, że choć to postać niewątpliwe nad wyraz zasłużona, jednak po pierwsze - na skwerku stoi już krzyż upamiętniający pochowanego tam powstańca styczniowego. Po drugie, chodzi o miejsce w planie zagospodarowania przeznaczone pod usługi komercyjne i publiczne, w tym hotelarskie. Dodała: - To teren w ścisłym centrum miasta, wymagający szczególnej uwagi przy jego zagospodarowaniu. Nadanie nazwy jest przedwczesne. Źle by się stało, gdybyśmy za kilka lat musieli nazwę wycofywać lub zmieniać.   

Czy to miejsce stosowne?

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE