Reklama

Rozdali bezpłatne maseczki. Zostało tylko jedno osiedle

Opublikowano:
Autor:

Rozdali bezpłatne maseczki. Zostało tylko jedno osiedle - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Darmowe maseczki dotarły już do większości skrzynek pocztowych mieszkańców Łęcznej i najbliższych okolic.

Bezpłatne maseczki ochronne dla mieszkańców gminy Łęczna szyją wolontariuszki skupione wokół Facebookowej grupy "Nitki życia", a także łęczyńskie Amazonki, pracowniczki miejskich szkół, przedszkoli i bibliotek oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Dworzanki" z Podzamcza. Materiał oraz gumki, troczki i nitki zakupił łęczyński ratusz.

- Rozkolportowaliśmy już maseczki na największych osiedlach w Łęcznej. Przekazaliśmy także maseczki sołtysom, którzy rozniosą je mieszkańcom swoich wsi. Po majówce zostanie nam już tylko osiedle Słoneczne – poinformował nas w czwartek, 30 kwietnia, Grzegorz Kuczyński, rzecznik Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Do każdej skrzynki pocztowej urzędnicy wrzucają dwie maseczki wielokrotnego użytku wraz z ulotką, jak należy je prać i odkażać.

- W cały projekt szycia maseczek, kupowania i cięcia materiału, nawlekania troczków oraz gumek, składania w pakiety, aż do kolportowania zaangażowało się ponad 120 osób. Panie uszyły maseczki z pewną nadwyżką - dodaje rzecznik. - Szyjemy ich więcej, niż mamy mieszkańców, dlatego maseczki dostaną dodatkowo ludzie, którzy się do nas zgłoszą, bo z różnych przyczyn potrzebują więcej maseczek. Ponadto będziemy je nadal przekazywać łęczyńskim instytucjom.

na zdjęciach: Około 1200 maseczek już uszyły dla mieszkańców Łęcznej m.in. pracownice łęczyńskich przedszkoli publicznych. Do tego celu zużyto ponad 80 m tkaniny i ok. 2000 metrów nici. Przedszkole Publiczne nr 4 w Łęcznej przemieniło się w pracownię krawiecką skupiającą pracowników wszystkich łęczyńskich przedszkoli publicznych  

 KK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE