Reklama

Ruszył drugi etap rewitalizacji parku Podzamcze

Opublikowano:
Autor:

Ruszył drugi etap rewitalizacji parku Podzamcze  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miejski w Łęcznej wyłonił wykonawcę robót przy rewitalizacji zabudowań folwarcznych. Rozpoczęły się już pierwsze prace porządkowe.

- Podpisano umowę na zabezpieczenie i adaptację obiektów dawnego folwarku w Podzamczu. Do przetargu stanęły dwie firmy. Korzystniejszą ofertę złożyła lokalna firma Zakład Budowlano-Sprzętowy Jacek Krzysiak Sp. z o.o., która za 2,3 mln zł wykona prace rewitalizacyjne – informuje Grzegorz Kuczyński z łęczyńskiego ratusza.

W chwili obecnej trwa wycinka drzew po południowej stronie zabudowań. Stary folwark powoli odsłania swoje oblicze. W ramach przygotowania terenu pod dalsze prace zostanie usuniętych 75 drzew.

- Są to drzewa chore, uszkodzone lub kolidujące z zaplanowanymi do wykonania pracami. Zgodę na usunięcie drzew wydał Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Równolegle trwa karczowanie krzaków w otoczeniu dawnych zabudowań folwarcznych – dodaje Kuczyński.

Po zakończeniu robót, budynki stajni i obory zostaną zabezpieczone i udostępnione dla odwiedzających. W starej suszarni chmielu zostanie utworzony punkt widokowy. Przypomnijmy, że w ostatnich latach dochodziło do pożarów obiektów na Podzamczu. 

Wszystkie obiekty zostaną podświetlone. W otoczeniu zabudowań wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz alejki spacerowe. Całość zostanie uzupełniona o elementy małej architektury czyli ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne i latarnie.

Projekt „Ochrona zasobów dziedzictwa kulturowego na terenie zespołu dworsko-parkowego Podzamcze”, jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, budżetu państwa i środków własnych gminy Łęczna.

Zakończenie robót zaplanowano na 15 października.

źródło: leczna.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE