Reklama

Reklama

Senior Plus na plusie

Opublikowano: 1 czerwca 2021 13:00
Autor:

Senior Plus na plusie - Zdjęcie główne

Senior+ dostaje, ale również daje i pamięta. Na zdjęciu - delegacja z Bogdanki w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Puchaczowie z podziękowaniami i życzeniami dla personelu w Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzienny Dom "Senior+" w Bogdance otrzymał właśnie 85 tys. zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na swoje dalsze działanie jako jeden z 251 tego typu ośrodków wsparcia dla seniorów.

Reklama

- To pieniądze przeznaczone na zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu "Senior+" w Bogdance - mówi Adam Grzesiuk, wójt gminy Puchaczów. 

Więcej niż rok temu 

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło z początkiem maja wyniki konkursu ofert w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2022, edycja 2021. Gmina Puchaczów otrzymała dotację w wysokości 85 tys. zł.  O sto tysięcy mniej niż się starała, bo  wnioskowana kwota wynosiła 96 tys. zł, ale więcej niż w roku ubiegłym, kiedy na ten sam cel dostała 72 tys. zł. 

Resort Rodziny poinformował, że w br. na realizację programu "Senior+" przeznaczył  60 mln zł. W ramach programu jednostki samorządu terytorialnego mogły ubiegać się o pieniądze na rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia, czyli utworzenie lub wyposażenie takiej placówki oraz na zapewnienie funkcjonowania ośrodków już istniejących, jak w przypadku Puchaczowa. W powiecie łęczyńskim na wyposażenie Klubu Senior+ 154 tys. w ramach tego programu otrzymała gmina Milejów. 

Seniorzy z Bogdanki 

Dzienny Dom "Senior-Wigor" - bo tak się najpierw nazywał - powstał z końcem 2016 roku w ramach wieloletniego programu "Senior+" na lata 2015-2020 współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na jego potrzeby gmina zaadaptowała szkołę podstawową w wyludniającej się na skutek szkód górniczych Bogdance, w ten sposób wychodząc naprzeciw potrzebom i zmianom cywilizacyjnym charakterystycznym dla starzejących się społeczeństw. Koszt adaptacji szkoły wyniósł 460 tys. zł. Dofinansowanie projektu - 241 tys. Dom odpowiada na konieczność rozwoju usług opiekuńczych i specjalistycznych dla osób starszych poza miejscem ich zamieszkania. Aktywizuje seniorów korzystających tu z oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej oraz prozdrowotnej.

Jak ostatnio poinformowali seniorzy, we wtorki uczą się języka migowego, z chęcią przyswajając nowe słowa, gesty, a nawet całe frazy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.