Reklama

Siostra Dorota z Łęcznej jako jedna z ostatnich czuwała przy Grobie Pańskim w Ziemi Świętej

Opublikowano:
Autor:

Siostra Dorota z Łęcznej jako jedna z ostatnich czuwała przy Grobie Pańskim w Ziemi Świętej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wirus zamknął Ziemię Świętą. Siostr Dorota Ostolska jako jedna z ostatnich była na nocnym czuwaniu przy Grobie Bożym w Jerozolimie. Rano wejście zostało zamknięte. - To niesamowite, że mogłam w ostatnim momencie tam być - mówi.

S. Dorota Ostolska we wspólnocie sióstr w Jerozolimie miała spędzić 2,5 miesiąca. Przyleciała do Ziemi Świętej 17 lutego, miesiąc później w Izraelu wszystko się zmieniło. Tutaj, tak jak i w innych państwa świata zaczęła się pandemia koronawirusa.

Przygotowanie do przeżycia najważniejszych wydarzeń zbawczych, które miały miejsce w Jerozolimie, zupełnie się dla niej zmieniło. Nie będzie mogła już wziąć udziału ani w procesji Niedzieli Palmowej, ani w wydarzeniach Wielkiego Tygodnia. Wszystkie świątynie są zamknięte, a wierni będą obchodzić święta w swoich domach. Tak jak w Polsce obowiązuje tu zakaz zgromadzeń, wszelkie inne wytyczne rządu są prawie takie same jak w naszym kraju. Z czytelnikami "Wspólnoty" podzieliła się swoim dotychczasowym doświadczeniem obecności w Ziemi Świętej.

Nie możemy już nigdzie wychodzić

- Rok temu byłam w Ziemi Świętej razem z naszą łęczyńską wspólnotą parafialną - wspominała. - Bardzo głęboko przeżywałam tamten czas i kiedy dowiedziałam się, że ponownie będę mogła wyruszyć do Ziemi Świętej, dziękowałam Bogu za tę możliwość. Tym bardziej, że mój wyjazd przypadł na czas Wielkiego Postu i Wielkanocy. Teraz tę Paschę będę przeżywała w klasztorze. Nie możemy już nigdzie wychodzić, dziękuję jednak Bogu, że jest z nami kapłan, który codziennie sprawuje mszę świętą.

Blisko stąd do Bazyliki Grobu Świętego

Wspólnota sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, do której należę i gdzie teraz mieszkam w Jerozolimie, znajduje się w dzielnicy muzułmańskiej, bardzo blisko słynnej dominikańskiej Szkoły Biblijnej Ecole Biblique. Mieszkamy blisko Starego Miasta, stąd niedaleko jest do Bazyliki Grobu Świętego i innych znaczących kościołów. W tym momencie wszystkie są zamknięte.

(...)

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Marzena Olędzka

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE