Reklama

Siostra - położna z Etiopii w Łęcznej

Opublikowano:
Autor:

Siostra - położna z Etiopii w Łęcznej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Afryka to mnóstwo wyzwań - mówi s. Janina Jenda, Franciszkanka Misjonarka Maryi, która od 19 lat pracuje w Etiopii. Kiedy tylko jest w Polsce, przyjeżdża do Łęcznej, do swojej wspólnoty sióstr, dzieląc się tym, co dzieje się w jej życiu i życiu ludzi, wśród których pracuje.

Wyzwania, z którymi stykam się w Etiopii, sprawiają, że  chcę tam być i służyć ludziom jako pielęgniarka i położna - mówi.  

 Ludzie otwarci na wiarę 

O Panu Bogu można tu mówić z każdym i w każdej chwili. To kraj o starej tradycji chrześcijańskiej, wiarę przyjął już w czwartym wieku. Ludzie są przesiąknięci wartościami chrześcijańskimi. Na północy jest wiele pięknych kościołów, powszechnie mówi się o wspaniałych skalnych kościołach w Lalibelii. Można tam spotkać modlących się ludzi, którzy w malutkich niszach siedzą z Biblią w ręku. Dla niech odwiedzić takie miejsce to nie to samo, co dla nas: przyjść porobić zdjęcia i pojechać. Tu jest inaczej. Ludzie przyjeżdżają, by spędzić czas na modlitwie i kontakcie z Bogiem. I to jest piękne. 

Każda kultura ma swoją świętość 

Etiopia położona jest w terenach górzystych, jest tam mnóstwo jezior i ptaków. Mieszka tu 80 szczepów i każdy ma swą specyfikę. Jeżeli znam jeden, nie mogę powiedzieć, że wiem, jak wygląda życie ludzi w Etiopii: co jedzą, jak postępują, co myślą. Każdy szczep to inna historia i tradycja.  

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE