Reklama

Spiczyn: Obcięli pensję wójt Szczęsnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Spiczyn: Obcięli pensję wójt Szczęsnej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spadek wynagrodzenia z około 8 tys. na prawie 5,5 tys., czyli o ponad 2,5 tys. złotych. Radni RG Spiczyn obniżyli wójt Dorocie Szczęsnej, pensję.

Dorota Szczęsna tym samym znalazła się w gronie najsłabiej zarabiających włodarzy w woj. lubelskim. Mniej w okolicy zarabia tylko wójt Puchaczowa Adam Grzesiuk.

Opozycja: "Jaka praca taka płaca"

Biorąc pod uwagę m.in. "brak pozytywnych skutków pracy wójta w ciągu obecnej kadencji, dwukrotne nieuzyskanie wotum zaufania oraz faktyczny brak absolutorium, relacje oparte na konflikcie, brak dbałości o interes gminy i jej mieszkańców, opieszałość i nieudolność w realizacji zadań inwestycyjnych, konfliktowanie się z kierownictwem jednostek podległych" dziewięciu radnych Rady Gminy Spiczyn uznało, iż wynagrodzenie wójta gminy Spiczyn Szczęsnej jest wygórowane i nieadekwatne do świadczonej przez nią pracy.

Na ostatniej sesji RG Spiczyn, 19 sierpnia, do porządku obrad trafiła uchwała w sprawie ustalenia wynagrodzenia wójta Gminy Spiczyn. Pod uchwałą podpisało się dziewięcioro radnych, wyraźnie w opozycji do wójt, w tym prezydium rady, czyli przewodniczący Artur Barczak i wiceprzewodnicząca Joanna Gąsior. Projekt uchwały zawierał szerokie uzasadnienie obniżki poborów, publicznie przytoczone przez przewodniczącego podczas obrad.

Czytamy w nim, że zachowanie wójta w trakcie sesji zostało uznane przez tych radnych za naganne, ponieważ "nie stosuje się do poleceń przewodniczącego rady, narusza powagę sesji rady gminy prowokując sytuacje konfliktowe", "wprowadza chaos w trakcie posiedzeń organów rady".

(...)

POZOSTAŁO 79 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE