Reklama

Stacja Ratownictwa Górniczego w Bogdance - za trzy lata

Opublikowano:
Autor:

Stacja Ratownictwa Górniczego w Bogdance - za trzy lata - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedna z czterech w kraju, duża, z lądowiskiem dla śmigłowca. Dziś kopalnię zabezpieczają ratownicy zakładowi i stacja w Jaworznie, skąd w razie akcji, trzeba jechać do nas pięć godzin. 

O planach budowy w Lubelskim Zagłębiu Węglowym Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego słychać nie od dziś. W maju padł konkretny termin. Piotr Buchwald, prezes Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu i Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii zapowiedzieli, że prace rozpoczną się wkrótce, by stacja mogła zacząć działać za trzy lata – podała Polska Agencja Prasowa - Biznes, relacjonując wizytę ministra w CSRG. 

Są trzy okręgowe stacje 

Nasza byłaby czwartą. Obecnie sytuacja wygląda tak - podstawa ratownictwa górniczego w kopalniach to ratownicy zakładowi. Każdy zakład prowadzący roboty górnicze ma swoje, przykopalniane drużyny ratownicze. Na trzon ratownictwa składają się trzy stacje okręgowe, gdzie w stałej gotowości do akcji ratowniczej - umożliwiającej natychmiastowy wyjazd na wezwanie z zakładu górniczego – utrzymywany jest specjalistyczny sprzęt i personel. Okręgowe stacje ratownictwa górniczego działają również w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym wspierając np. straż pożarną w razie dużych katastrof czy innych poważnych zagrożeń.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk, fot. lw.com

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE