Reklama

Starosta łęczyński apeluje: ZOSTAŃCIE W DOMU!

Opublikowano:
Autor:

Starosta łęczyński apeluje: ZOSTAŃCIE W DOMU! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ustawa nakazuje staroście dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu łęczyńskiego. W jaki sposób władze powiatu łęczyńskiego zabezpieczają mieszkańców w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i w województwie lubelskim? – pytamy starostę łęczyńskiego Krzysztofa Niewiadomskiego. 

Starosta Krzysztof Niewiadomski: Dokładnie tak samo jak każdy inny powiat w Polsce – zgodnie z zaleceniami rządu i wojewody lubelskiego. Przede wszystkim najważniejszy jest spokój i unikanie paniki – spokojna i rzetelna informacja, reagowania na komunikaty rządowe. Wszystkie informacje nt. obecnej sytuacji przekazujemy do naszych jednostek oraz mieszkańców. Sprawdziliśmy nasze procedury i przygotowujemy nasze jednostki do ograniczenia kontaktu z osobami z zewnątrz i do właściwego reagowania na każdą możliwą sytuację.

Jak od ubiegłego czwartku działają szkoły podległe powiatowi łęczyńskiemu?
Dokładnie tak jak inne szkoły w Polsce – zastosowaliśmy się do polecenia rządu i stosujemy zalecenia MEN w zakresie działalności szkół.

Czy nauczyciele kontakują się z uczniami za pośrednictwem Internetu?

To zależy od przedmiotu i nauczyciela, ale moim zdaniem powinni. Obecny brak zajęć w szkołach to nie wakacje czy ferie. Zachęcam nauczycieli do kontaktu z uczniami, a dyrektorów do nadzorowania pracy nauczycieli w tym zakresie.

Czy w związku ze stwierdzeniem koronawirusa w Polsce zwołał Pan posiedzenie Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i
Obywatelskich? Jeśli tak, jakie były efekty i wnioski z tego posiedzenia?

We czwartek odbyło się spotkanie dyrektorów, Komendantów Powiatowej Policji i Straży Pożarnej, naczelników jednostek starostwa. Dzisiaj [w poniedziałek, 16 marca] jest posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, sytuacja jest dynamiczna. Codziennie odbywają się spotkania w mniejszym gronie w konkretnych sprawach. Cały czas jestem w kontakcie zarówno z moimi jednostkami, sanepidem, policją czy służbami wojewody oraz z WOT. Wniosek jest jeden - my, mam na myśli urzędnicy, mamy być najlepiej przygotowani na każdą sytuację, zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest najwyższym priorytetem.

Mam apel do mieszkańców.

Zostańcie w domu! O wszystkich przypadkach nieodpowiedzialnego zachowania informujcie! Jesteśmy do waszej dyspozycji w każdej sprawie! Nikogo nie zostawimy bez pomocy!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE