Reklama

Starosta zarobi mniej

Opublikowano:
Autor:

Starosta zarobi mniej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O 520 zł brutto zmniejszy się pensja Romana Cholewy. Cięcia pensji samorządowców to skutek decyzji rządu po aferze związanej z przyznaniem ministrom nagród. 

Po wójtach przyszedł czas na starostę Romana Cholewę. Na ostatniej sesji radni zgodzili się na zaproponowaną przez zarząd obniżkę pensji starosty tak, żeby wynagrodzenie zasadnicze mieściło się w ustawowych "widełkach".

Do tej pory miesięczna pensja starosty wynosiła 10700 zł brutto. Składała się z wynagrodzenia zasadniczego 5900 zł, dodatków: 1180 zł stażowego, 1500 zł funkcyjnego i 2120 zł specjalnego.  

Zgodnie z nowym rozporządzeniem wynagrodzenie zasadnicze starostów w miastach takich jak Łęczna nie może przekroczyć 4700 zł. Cięcia podstawy oznaczają też zmniejszenie zależnych od niej procentowych dodatków. 

Począwszy od pensji za lipiec Roman Cholewa będzie zarabiał miesięcznie 10180 zł brutto (4700 zł wynagrodzenia zasadniczego, 1900 zł dodatku funkcyjnego, 2640 zł specjalnego i 940 zł stażowego).  

To druga obniżka pensji Romana Cholewy. W lipcu ub. r. starosta sam wnioskował o obniżenie swojego wynagrodzenia o 800 zł brutto (550 zł netto) w związku ze złym stanem finansów powiatu.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE