Reklama

Strażacy nie chcą drzwi do urzędu

Opublikowano:
Autor:

Strażacy nie chcą drzwi do urzędu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy OSP w Spiczynie nie pozwolili na połączenie drzwiami nowej siedziby OSP z urzędem gminy. Poszło o dostęp do świetlicy, której nie chcą oddać we władanie urzędowi.

Strażacy twardo: To strażnica, nie urząd

Remiza dla strażaków powstaje przy budynku urzędu gminy. Strażacy OSP w Spiczynie z utęsknieniem czekają na zakończenie inwestycji: w ich szeregi wstępują nowi ochotnicy i jest ich już ponad 50.

W styczniu dowiedzieli się, że są plany na połączenie drzwiami pomieszczeń remizy z przyległym urzędem. Podnieśli protest - obawiali się, że pomieszczenia, na które czekali, zostaną przywłaszczone i przeznaczone na potrzeby urzędu. Rada Gminy przychyliła się do tych argumentów i przegłosowała stanowisko przychylając się do woli strażaków (głosami 13:2, Wspólnota pisała o tym w lutym). Problem wydawał się zażegnany, jednak do druhów niedawno dotarła informacja, że plany wstawienia drzwi są wciąż aktualne...

- Czujemy się oszukani, prosimy o wyjaśnienie tej sytuacji - zwracał się do radnych w imieniu jednostki druh Michał Krzysiak na ostatnich obradach RG Spiczyn, 30 października.

Strażacy od lat mają do dyspozycji w Spiczynie jedynie dwa boksy garażowe i jedno pomieszczenie gospodarcze. 

(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

EM

Zdjęcie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE