Reklama

Świąteczna atmosfera w Jagiellończyku (zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

Świąteczna atmosfera w Jagiellończyku (zdjęcia)  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Atmosfera Świat Bożego Narodzenia zagościła w ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej, a jego społeczności udzieliła się magia świąt. Uczniowie i nauczyciele nie tylko zorganizowali świąteczną sesję zdjęciową, ale także zadbali o właściwy wystrój szkoły i własnoręcznie wykonali większość świątecznych dekoracji.

W czwartek o umówionej porze w głównym holu szkoły przy tradycyjnej żywej choince zgromadzili się uczniowie, nauczyciele wraz z panią Dyrektor Dorotą Makara. Wszyscy zjawili się w celu uczestnictwa w świątecznej sesji zdjęciowej zorganizowanej przez panie: Emilię Salak i Małgorzatę Szram. Uczestnicy ubrali się w świąteczne stroje lub wyposażyli w gadżety. Towarzyszył im przy tym iście świąteczny nastrój.

Ze zdjęcia zbiorowego wykonanego podczas sesji powstała kartka świąteczna, której towarzyszą życzenia wypowiedziane przez panią Dyrektor:

- Korzystając z okazji, chciałabym złożyć serdeczne życzenia od naszej szkolnej społeczności. Wszystkim mieszkańcom Powiatu Łęczyńskiego w imieniu swoim, nauczycieli, uczniów i pracowników „Jagiellończyka” życzę Wesołych Świąt!

Jak powszechnie wiadomo, że dekoracje świąteczne to element wyjątkowej, świątecznej atmosfery. Dlatego też nauczyciele i uczniowie wprowadzili do bożonarodzeniowego wystroju korytarzy i sal odrobinę finezji i oryginalności.

Podczas dekorowania szkoły „Jagiellońska” młodzież po raz kolejny miała szansę wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Zainspirowana przez pomysłowych nauczycieli małym kosztem, dzięki bogatej wyobraźni i zdolnościom manualnym w okresie przedświątecznym tworzyła niepowtarzalne ozdoby. Każda z klas wykonała klasową kilkudziesięciocentymetrową choinkę z tektury, którą ozdabiali wedle własnego uznania. Każde drzewko było jedyne w swoim rodzaju, a wszystkie przyozdobiły szkolne korytarze od parteru po II piętro.

Jakby tego było mało w bibliotece szkolnej pojawiło się wyjątkowe świąteczne drzewko utworzone z książek. Z kolei pod pokojem nauczycielskim zawisła lewitująca choinka z błyszczącego papieru na żyłkach, a pod sekretariatem taka z drewna, światełek i filcu.

- Ozdoby, które wykona się własnoręcznie są oryginalne i cieszą oko nie mniej od tych, które kupimy w sklepie. Praca nad nimi daje wiele satysfakcji, rozwija myślenie twórcze, a dodatkowo umacnia więzi i poprawia relacje międzyludzkie. Jest to także pretekst do wspólnej zabawy – twierdzą jednomyślnie nauczyciele podpytywani o cel tworzenia ozdób Do IT Yourself .

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE