Reklama

Szkoła górnicza łęczyńską kuźnią talentów

Opublikowano:
Autor:

Szkoła górnicza łęczyńską kuźnią talentów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Utalentowani uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej zostali laureatami Lubelskiej Kuźni Talentów. Kacper Kociuba z kl. 4a, Dawid Macioszek z kl. 2d oraz Jakub Grobelny z kl. 2m otrzymali w środę podczas uroczystej gali w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie specjalne stypendia.

Programy stypendialny "Lubelska kuźnia talentów 2019-2021 skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów zawodowych. Finansowe wsparcie dla nagrodzonych wynosi 400 zł miesięcznie i będzie wypłacane do końca czerwca 2020 roku.

W imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego stypendia wręczyli im członkowie Zarządu Zdzisław Szwed i Sebastian Trojak. Stypendium uczniowie mogą przeznaczyć na cele edukacyjne związane z potrzebami naukowymi m.in. udział w kursach i zajęciach pozaszkolnych, obozach naukowych, wymianach językowych, zakup literatury fachowej, książek, podręczników, wyposażenie własnej pracowni, warsztatu w narzędzia, materiały czy ubiór ochronny w ramach nauczanego zawodu.

W uroczystej gali wraz z uczniem uczestniczył dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha.

Marzena Olędzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE